Instagramowe stories stały się niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego – obecny świat żyje w ciągłym pośpiechu, a wystarczy zaledwie kilkadziesiąt sekund wolnego czasu na zapoznanie się z treścią relacji. Większość użytkowników Instagrama zapoznaje się ze stories obserwowanych osób jeszcze przed spojrzeniem na zdjęcia publikowane w feedzie. Warto więc zadbać o to, aby relacje były estetyczne i atrakcyjne. W dzisiejszym zestawieniu prezentujemy aplikacje do tworzenia Insta stories. Dzięki nim Twoje stories z pewnością przyciągną uwagę 🙂

Unfold

Unfold - aplikacja do tworzenia stories

Unfold to najpopularniejsza aplikacja do tworzenia efektownych stories. Z tego powodu niektórzy z Was mogli już ją widzieć w akcji podczas przeglądania relacji obserwowanych osób. Jej twórcy oddali do dyspozycji użytkowników wiele szablonów. Pośród nich znajdziesz zarówno minimalistyczne i klasyczne, jak również udające rozdarty papier, bądź odbitkę z polaroida. Oprócz dodania do szablonu relacji zdjęcia możesz także zmienić jego tło albo dodać naklejki, GIFy i teksty. W Unfoldzie możesz stworzyć kilka relacji, a w każdej z nich zamieścić kilka stron. Eksport do Instastories jest bezproblemowy i błyskawiczny.

StoryArt, MoStory

Aplikacje do tworzenia stories - przykładowy ekran aplikacji
Aplikacja do tworzenia i edycji stories

Aplikacja StoryArt może pochwalić się olbrzymią biblioteką szablonów do tworzenia relacji. Według zapewnień autorów jest ich ponad 1000 – znaleźć możemy szablony retro, VHS, minimalistyczne i wiele więcej. Ale to nie wszystko! Aplikacja posiada też ikonki do wykorzystania przy wyróżnionych na profilu archiwalnych relacjach. Ponadto, dzięki temu, że część szablonów jest w formacie kwadratowym z powodzeniem wykorzystać je można do stworzenia atrakcyjnego posta. Tak jak w innych tego typu aplikacjach gotowe szablony możesz nieznacznie modyfikować, na przykład dodawać oraz edytować tekst, jaki się na nich znajduje.

Ci sami producenci stworzyli także drugą aplikację o nazwie MoStory. Ta działa w zasadzie podobnie jak StoryArt, jednak umożliwia stworzenie animowanych relacji. Posiada równie bogatą bazę estetycznych szablonów, a jej obsługa jest tak samo prosta.

Legend: Animated Text in Video & GIF

ekran aplikacji Legend

Legend to aplikacja, która pomoże przygotować krótki klip wideo z dowolnym tekstem i zdjęciem. Obsługa programu jest bardzo prosta i sprowadza się do kilku kliknięć. Po włączeniu aplikacji wystarczy wpisać tekst, wybrać zdjęcie, bądź dowolny obraz z pamięci urządzenia oraz wybrać efekt animacji i opcjonalnie filtr. A jest z czego wybierać – samych efektów jest kilkanaście, co w połączeniu z filtrami kolorystycznymi da już nam kilkaset możliwych kombinacji. Po zakończeniu zabawy gotowy plik możesz wyeksportować do pliku w formacie wideo, bądź GIF. Przygotowaną w ten sposób animację możesz opublikować na Facebooku, Instagramie lub w dowolnie wybranym miejscu. Na pewno stanie się atrakcyjnym urozmaiceniem Twojego profilu.

StoryLab

Aplikacja do tworzenia stories - ekran edycji

To kolejna w tym zestawieniu aplikacja do przygotowywania atrakcyjnych stories. Jej baza składa się z ponad 200 szablonów, które możesz modyfikować według swoich upodobań. Obsługuje ona zarówno zdjęcia, jak i filmy. Posiada także dziesiątki ikonek do wyróżniania relacji przypiętych do profilu. Podobnie jak inne tego typu aplikacje oferuje wybór dodawania do relacji ramek, teł i obramowań. Tym, co zdecydowanie wyróżnia tę aplikację na tle pozostałych jest zestaw pędzli, które możesz wykorzystać do rysowania w swoich relacjach.

Highlight Cover

Prosta w użyciu aplikacja, która pozwoli Ci stworzyć ikonki do relacji przypiętych na naszym instagramowym profilu. Ikonki możesz wybrać z bardzo bogatej bazy ponad 2500 pozycji, przerobić te istniejące lub stworzyć je samodzielnie. W tym ostatnim przypadku zaczynamy od białego pola i wybierając tło, ramkę, ikonkę i tekst tworzymy odpowiadający w pełni naszemu gustowi wyróżnik relacji. I to w zasadzie cała funkcjonalność tej aplikacji. Może wydawać się ona wręcz zbyt prosta i zbędna, jednak dla osób, które cenią sobie estetykę swojego profilu będzie idealna.

StoriesEdit

ekran aplikac

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to kolejna aplikacja do przygotowywania relacji. StoriesEdit potrafi jednak coś więcej! Co prawda tutaj też znajdziesz mnóstwo szablonów przeznaczonych do tego celu, jednak niektóre wyróżniają tę aplikację na tle konkurencji. Znaleźć możesz tutaj na przykład szablon umożliwiający stworzenie quizu, przedstawienia się fanom, opowiedzenia czegoś o sobie, bądź listy, którą mogą uzupełnić nasi obserwujący – na przykład polecanych przez nich książek. Z pewnością takie funkcje pomogą zaktywizować Twoich obserwatorów. Pod tym względem aplikacja jest na pewno wyjątkowa. Po przygotowaniu swojej relacji możesz bezpośrednio z aplikacji dodać ją na Instagram.

A Ty jakie aplikacje do tworzenia Insta stories wykorzystujesz do prowadzenia swojego profilu? Podziel się nimi w komentarzu!

PS. Jeśli profil Twojej firmy na Instagramie potrzebuje odświeżenia z przyjemnością Ci w tym pomożemy!