Nazwa strony na Facebooku jest niezwykle istotna. To ona identyfikuje Twój fanpage i mówi użytkownikom, czego on dotyczy. To dzięki nazwie użytkownicy także zapamiętują, a później są w stanie odnaleźć Twoją stronę. Zdarzają się jednak sytuacje, że po pewnym czasie nazwa przestaje się nam podobać i jej wybór okazuje się nie być najlepszym. Możliwa do wystąpienia jest też sytuacja, gdzie nazwa firmy nieznacznie się zmienia. Myślą, jaka w tych przypadkach przychodzi nam do głowy jest zmiana nazwy Facebookowej strony. Ale jak tego dokonać i czy to w ogóle jest możliwe?

Co warto wiedzieć o nazwach stron?

Dobra nazwa strony to taka, która od razu poinformuje użytkowników Facebooka o tym, czym zajmuje się Twoja firma. Można dokonać tego zamieszczając w jej nazwie na przykład jedno, bądź dwuwyrazowy zakres działalności firmy. Zabieg taki może okazać się szczególnie pomocny w przypadku małych, bądź lokalnych firm, które nie są szeroko znane. Ponadto działanie takie pomoże innym łatwiej odnaleźć naszą firmę. Nie tylko poprzez wyszukiwarkę Facebooka, ale także Google. Postępując w ten sposób należy jednak mieć na uwadze, że zamieszczanie w nazwie fanpage’a opisu bądź sloganu jest zabronione w regulaminie Facebooka. Może skutkować to nawet zablokowaniem naszej strony.

Istnieją też inne wytyczne, nie są jednak zbyt restrykcyjne. Oczywistym jest, że nazwa fanpage’a nie może zawierać wyrażeń, które mogą naruszać prawa innych osób. W przypadku słowa “Facebook” jego użycie jest zabronione w każdej wersji. Podobnie wygląda sytuacja odnośnie ogólnych nazw geograficznych. Nadal jednak możesz utworzyć stronę organizacji reprezentującej dany region geograficzny na przykład urzędu miasta. Zabronione jest też stosowanie sformułowań zbyt ogólnych (np. pizza, herbata) oraz stosowanie dużych liter niezgodnie z regułami gramatycznymi (np.nAjLEpsza PiZzA). Nazwy stron nie mogą zawierać też określeń obelżywych i wulgarnych, bądź słowa “oficjalna”, jeśli nie są oficjalnymi stronami reprezentującymi daną markę, lub osobę.

I najważniejsze – pamiętajmy o tym, że fani naszej strony otrzymają powiadomienie o zmianie jej nazwy. Tak więc, w przypadku zmiany nazwy na diametralnie inną, niezwiązaną ze wcześniejszym jej charakterem mogliby poczuć się oszukani i nawet zgłosić Twoją stronę. A to może prowadzić nawet do jej usunięcia.

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku?


Zmienić nazwę strony może tylko jej administrator. Sama czynność jest łatwa i zajmuje kilka chwil. 

  1. Wejdź na swoją stronę i kliknij zakładkę “Edytuj informacje o stronie”
    (1.jpg)
  2. Wprowadź nową nazwę strony. Zapoznaj się z informacji i potwierdź zmiany.
Jak zmienić nazwę fanpage - ekran informacje o stronie.
Jak zmienić nazwę fanpage - ekran edycji informacji o stronie
Ekran zmiany nazwy fanpage.

Teraz wszystko zależy już od pracowników Facebooka. Po weryfikacji Twojej nowej nazwy mogą ją zatwierdzić, bądź odrzucić. W drugim przypadku – po upewnieniu się, że nazwa zgodna jest z regulaminem – możesz skontaktować się z Facebookiem. 

Ograniczenia związane ze zmianą nazwy fanpage

Pamiętaj również, że jeśli zmienisz całą nazwę fanpage Facebook może odrzucić twoją prośbę i poprosić i przedstawienie dokumentów potwierdzających zmianę nazwy firmy. Może to być np. kopia dokumentów z KRS lub CIDG, screen posta czy wpisu ze strony internetowej informującego o zmianie nazwy firmy itp.

Zmiana nazwy strony nie jest skomplikowana. Całość zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne jest wymyślenie nowej nazwy. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym, albo innym aspekcie prowadzenia swoich social media daj nam znać. Zawsze chętnie pomożemy i doradzimy 🙂 Sprawdź!